Energy Labeling
دایرکتیو 92/75/EEC از 22 سپتامبر 1992 در رابطه با نشانه گذاری یا برچسب زدن و اطلاعات مربوط به استاندارد مصرف انرژی و منابع دیگر لوازم خانگی تدوین شد . این دایرکتیو 92/75/EEC توسط کمیسیون ارتباطات در تاریخ 16 ژوئیه 2008 برای مصرف و تولید پایدار برای محصولات لوازم خانگی که مستقیم یا غیر مستقیم تاثیر قابل توجهی بر مصرف انرژی دارد اصلاح و تایید شد .
با توجه به سیاستگذاری اتحادیه اروپا در تاریخ 8 و 9 مارس 2007 اروپا با تاکید بر نیاز به افزایش بهره وری انرژی در این اتحادیه برای رسیدن به هدف صرفه جویی 20٪ از مصرف انرژی اتحادیه تا سال 2020، مجموعه ای از اهداف توسعه در سطح اتحادیه اروپا ازانرژی های تجدید پذیر و کاهش انتشار گازهای گلخانه ای تصویب گردید و این اتحادیه خواستار اجرای کامل و سریع از مناطق کلیدی شناسایی شده در ارتباط با کمیسیون از 19 اکتبر 2006 با عنوان "طرح اقدام برای بهره وری انرژی: طرح اقدام فرصت های صرفه جویی انرژی شد .
دامنه کاربرد :
این دستورالعمل ایجاد یک چارچوب برای هماهنگ سازی اقدامات ملی اطلاعات کاربر نهایی، به خصوص با استفاده از برچسب و اطلاعات مربوط به استاندارد محصول در مصرف انرژی و جایی که مربوط به دیگر منابع ضروری در هنگام استفاده، و اطلاعات تکمیلی در مورد محصولات مرتبط با انرژی است، ایجاد کرده و در نتیجه اجازه می دهد کاربران نهایی محصولات کارآمد تر را انتخاب نمایند.
1-تجهیزات برودتی (یخچال و فریزر و . . . )
2-ماشین لباسشویی و خشک کن
3-ماشین ظرفشویی
4-اجاق گاز و فر
5-آب گرم کن و وسایل ذخیره سازی آب گرم
6-سیستم های تهویه مطبوع
7-لامپ های نور
8-تلویزیون
9-ماشین
10-لاستیکها

بازدید این صفحه: 836     بازدید کل: 172910

کلیه ی حقوق مادی و معنوی این وب سایت مربوط به انجمن علمی تخصصی گروه راد میباشد.

Untitled Document