دکتر ایزو

دکتر ایزو

آیا فرآیندهای سیستم غذایی شما با قانون ناتاشا همخوانی دارد؟

پس از تلاش­ های بسیار والدین ناتاشا ادنان-لاپروز[۱] برای جلب رای ، نوجوانی که در اثر آلرژی به ماده‌­ای که در لیست یک غذای آماده ذکر نشده­ بود فوت کرد، قانون ناتاشا از اول اکتبر ۲۰۲۱ در دستورالعمل اجرا قرار گرفت.

این تغییرات در سراسر انگلستان، اسکاتلند، ویلز و ایرلند شمالی با نام رسمی­ اصلاحیه اطلاعات غذایی بریتانیا نیز در دست اجرا قرار خواهد گرفت.

از این تاریخ، تجارت‌های غذایی ملزم هستند تا لیست تمام مواد مصرفی را بر روی غذاهایی که برای فروش مستقیم در اماکن آماده شده­ اند، ارائه دهند. این موضوع شامل زدن برچسب­­ های آلرژی­زایی می ­شود، که باید به طریقی مانند توپر کردن، مورب کردن یا رنگی کردن حروف، برجسته­ سازی شوند.

2022/01/23 بازدید: 1

آیا ۶ اشتباهی که در برنامه ریزی پایداری کسب و کار انجام می‌دهید را می شناسید؟

ه عنوان صاحب یک کسب و کار به خوبی مطلع هستید که سازمان‌هایی مانند سازمان شما، به دلیل تاثیری که روی کره زمین می‌گذارند، مورد قضاوت قرار می‌گیرند. در نتیجه این احتمال وجود دارد که هرچه پیش‌تر بروید، مشتریان بیشتری مبنای تصمیم خود برای خرید از شما را بر اساس اهداف پایداری‌تان قرار دهند. به همین دلیل، اسم‌های بزرگ بسیاری مانند آمازون، اپل و مایکروسافت برنامه پایداری منحصر به خود را ایجاد کرده‌اند و زمان آن فرا رسیده که دیگران نیز همین کار را انجام دهند. برای کمک به شما در ایجاد برنامه خودتان، شش اشتباهی که باید از آن اجتناب کنید را در اینجا گردآوری نموده‌ایم.

2022/01/19 بازدید: 1

باورهای غلط درباره‌ی گواهینامه‌ی ایزو ۹۰۰۱:۲۰۱۵

گواهینامه‌ی ایزو ۹۰۰۱:۲۰۱۵ به‌عنوانِ استانداردی ضروری در نظر گرفته می‌شود که شرکت‌ها برای بهبودِ رضایتِ مشتری و ارائه‌ی محصولات و خدماتِ اولیه‌ی باکیفیت، باید از آن استفاده کنند. ایزو ۹۰۰۱:۲۰۱۵، با پیاده‌سازیِ سیستمِ معتبرِ مدیریتِ کیفیت، مسیرِ شرکتِ شما را برای ایجادِ یک سیستمِ کنترلِ قوی برای کنترلِ کیفیت و دست‌یابی به اهدافِ کیفی و تجاری، هموار می‌کند. با این حال، باورها و تصوراتِ اشتباهی درباره‌ی ایزو ۹۰۰۱:۲۰۱۵ وجود دارد. این باورها و تصورات، ممکن است بر نظر یا دیدگاهِ شما درباره‌ی استاندارد و سیستم‌های مدیریتِ کیفیت که ممکن است مورد استفاده‌ی یکی از آشنایان یا همکارانتان باشد، تاثیری منفی بگذارند. در این نوشتار، برخی از این باورهای رایج را بررسی کرده و علتِ نادرستیِ آن‌ها را بیان می‌کنیم!

2022/01/12 بازدید: 2

مطالعات جدید نشان می‌دهند که کارفرمایان نباید مسائل مرتبط با سلامت و ایمنی را جدی بگیرند؟!

قوانین مربوط به حفظ سلامت و ایمنی کارکنان مدت‌هاست که بخشی از مفاد قانون کار به شمار می‌روند، اما تحقیقات جدید نشان داده است که بسیاری از کارگران حتی با وجود این قوانین نیز در هنگام کار احساس امنیت نمی‌کنند. این پژوهش‌ها از نظرسنجی سازمان یوگاو از ۲۰۱۹ کارگر کارخانه، انبار و مراکز توزیع در سراسر بریتانیا به دست آمده و به نتایجی شگفت آور میرسند.

2022/01/10 بازدید: 2

ISO 45003 استاندارد کاربردی برای حفظ شرایط روانی در محیط کار

ISO 45003 به عنوان مجموعه ای از دستورالعمل های عملی نوشته شده است. با استفاده از آنها، سازمان ها می توانند فرآیندهایی را اجرا کنند که از کارکنان خود در برابر خطرات روانی محافظت و از رفاه روانی آنها حمایت می کند. این فرآیندها بر شناسایی خطر و هرگونه شرایط نا امن یا خواسته های محل کار که می تواند بر سلامت روانی تأثیر بگذارد تمرکز دارد. همچنین دستورالعمل هایی وجود دارد که نشان می دهد چگونه سازمان ها می توانند این خطرات را تجزیه و تحلیل کنند و استراتژی هایی برای کاهش یا حذف آنها ایجاد کنند.

2022/01/04 بازدید: 3