کدام گواهینامه های ایزو برای شرکت های صادرکننده ایده آل هستند؟

2021/11/22 بازدید: 94

صادرات یک بخش بسیار پردرآمد است که تعداد زیادی شرکت کوچک و متوسط ​​در این بخش فعالیت می­کنند. تعداد کمی از شرکت­ های بزرگ چند ملیتی نیز در بخش صادرات وجود دارد، اما بیشتر آنها یک بخش بسیار پراکنده و غیر متمرکز در سطح جهانند.

بخش صادرات زنجیره تامین را برای طیف وسیعی از صنایع عمودی مانند خودرو، غذا، مهندسی و موارد دیگر تسهیل می­کند.

اخذ گواهینامه ایزو برای صادرات شما می­تواند ارزش افزوده و تصویر برند شما را در سطح جهانی افزایش دهد. این به شما کمک می­کند تا به راحتی فرصت­ های جدید بازار را بیابید و بازار خود را سریع رشد دهید.

داشتن گواهینامه معتبر بین­ المللی برای صادرات به شما کمک می­کند تا به سرعت به عنوان اولین برند با کیفیت در بازارهای بین­ المللی پذیرفته شوید.

{ شرکت بیکران راهکار سعادت نماینده انحصاری شرکت BRSM در ثبت و صدور استاندارد های ایزو،
{ ISO 50001, ISO 9001, ISO 14001, ISO 22000, ISO 45001, ISO 10015 , ISO 10002, ISO 10004, ISO 17025, ISO 13485, ISO 3834, ISO 21500 }

استانداردهای ISO ایده ­آل برای صادرات شما

گواهینامه ISO 9001: 2015

گواهینامه ISO 9001 دستورالعمل­ها و چارچوب­هایی را برای ایجاد یک سیستم مدیریت کیفیت (QMS) ارائه می­دهد.

گواهینامه QMS فرایندهای تجاری و عملیات روزانه سازمان شما را تغییر می­دهد.

تجارت بین­ المللی و تجارت جهانی

اخذ گواهینامه ایزو ۹۰۰۱ باعث ارتقاء تصویر برند و کیفیت محصول مطابق با استانداردهای بین ­المللی می­شود.

پیاده ­سازی موفق گواهینامه ISO 9001 و سیستم مدیریت کیفیت به سازمان ­ها کمک می­کند تا روند کسب و کار خود را ساده کنند.

بهبود مستمر و پیاده ­سازی بهترین شیوه ­های صنعت

این به مشاغل کمک می­کند تا بهبودهای مستمر و بهترین شیوه­ ها را برای افزایش کیفیت محصول پیاده کنند.

استانداردهای کیفیت در همه بخش­های شرکت مانند تدارکات و عملیات قابل اجرا خواهند بود، بنابراین تنها محصولات، قطعات و خدماتِ مطابق با استانداردهای بین­ المللی توسط نام تجاری ارائه می­شود.

این به نوبه خود منجر به کاهش هزینه ­های سربار، افزایش کیفیت محصول و صرفه ­جویی در هزینه­ های کلی در بلند مدت می­شود. گواهینامه ISO 9001 همچنین استانداردسازی محصولات را تضمین می­کند.

بنابراین، محصولات تولید شده یا با منبع محلی را می­توان با استانداردسازی مشخصات فنی تولید محصول در دسترس بازارهای بین­ المللی قرار داد.

تضمین ایمنی و رضایت مصرف­ کننده

رضایت مشتری یکی از اولویت ­های اصلی گواهینامه ISO است. مصرف­ کنندگان به گواهینامه ISO اعتماد می­کنند و برندهای مرتبط با گواهینامه به عنوان اولین برند با کیفیت تلقی می­شوند.

گواهینامه ISO 14001: 2015

یکی از راه­ های تقویت بیشتر تصویر برند و همچنین بخشی از مسئولیت اجتماعی هر برند، پاک نگه داشتن محیط زیست است.

گواهینامه ISO 14001 به سازمان­ ها کمک می­کند تا وابستگی به منابع طبیعی را کاهش دهند، در مصرف انرژی صرفه­ جویی کنند و تاثیرات زیست محیطی تامین، تولید و غیره را کاهش دهند.

سازمان ­ها می­توانند استانداردهای ISO 14001 را اجرا کرده و زنجیره تدارکات و تأمین خود را ساده کنند.

حذف مواد اولیه یا محصولات غیرقابل تجزیه، تجدید ناپذیر و غیره و یافتن جایگزینی برای بسته­ بندی، طراحی و تولید که منجر به کاهش تأثیرات زیست محیطی شود، کلید گواهینامه ISO 14001 است.

کاهش ضایعات و استفاده کارآمد از منابع، موضوع اصلی ISO 14001 است. این امر به کسب مزیت رقابتی و اعتماد ذینفعان کمک می­کند.

استاندارد EMS یک سازمان را قادر می­سازد تا الزامات قانونی و مقررات دولتی در زمینه حفاظت از محیط زیست را رعایت کند

بنابراین، به سازمان کمک می­کند تا از قوانین دولتی تخلف نکند و همچنین از محیط زیست محافظت کند. در عین حال، با به حداقل رساندن تأثیر بر محیط زیست، به یک کسب و کار پایدار تبدیل شود و بر ایجاد محصولات و خدمات با کیفیت تأکید کند.

گواهینامه ISO 45001: 2018

سیستم مدیریت ایمنی و بهداشت شغلی شامل چارچوبی برای مدیریت خطرات بهداشتی و استانداردهای ایمنی است.

کاهش حوادث در محل کار و افزایش ایمنی کارکنان تمرکز اصلی گواهینامه ISO 45001 است.

شرکت ­های بزرگ و کوچک صادراتی که دارای انبارها و واحدهای تولیدی هستند می­توانند گواهینامه ISO 45001 را دریافت کنند تا محل کار خود را در برابر هرگونه حوادث بی­ سابقه ایمن کرده و ایمنی کارگران را افزایش دهند.

گواهینامه ISO 45001 فرایند سیستماتیک مدیریت ریسک، رعایت مقررات، ترویج شیوه ­های کار ایمن، بهبود مستمر و غیره را فهرست می­کند.

ادغام استانداردهای ایمنی و بهداشت در سیستم مدیریت کلی سازمان به دستیابی به پایداری طولانی مدت کمک می­کند.

این امر به مشارکت بهتر کارکنان کمک می­کند و بین سهامداران و شرکا اعتماد ایجاد می­کند. همچنین به تصویر نام تجاری و مزیت رقابتی شرکت صادرکننده می­ افزاید.

ISO 22000 مواد غذایی و ایمنی

برای شرکت ­های صادراتی که در تجارت مواد غذایی، فرآوری، بسته­ بندی و حمل و نقل مواد غذایی تخصص دارند، ISO 22000 و گواهینامه HACCP ضروری است.

صنایع غذایی و صنایع وابسته با قوانین و دستورالعمل­ های دقیق توسط دولت اداره می­شوند. همچنین سیستم­ های بازرسی و صدور گواهینامه واردات-صادرات برای صنایع غذایی وجود دارد.

سیستم مدیریت ایمنی مواد غذایی دستورالعمل ­هایی را در مورد شیوه­های ایمنی غذا، الزامات نظارتی، ویژگی­های مشتریان زنجیره مواد غذایی، سیاست­های تضمین کیفیت و غیره ارائه می­دهد.

گواهینامه ISO 22000 شامل دستورالعمل­ های HACCP (تجزیه و تحلیل خطر و نقاط کنترل بحرانی) است.

این یک رویکرد پیشگیرانه است که در آن هر مرحله در فرآوری، ذخیره ­سازی و توزیع مواد غذایی از نظر خطرات احتمالی مورد تجزیه و تحلیل قرار می­گیرد.

استاندارد ایمنی مواد غذایی یک استاندارد مهم برای همه تولیدکنندگان و صادرکنندگان مواد غذایی است، زیرا پیامدهای مواد غذایی ناایمن جدی است و جریمه­ های سنگینی را به ویژه در صورت مشارکت در تجارت بین­ المللی در پی خواهد داشت.

ISO 222000 یک گواهی جهانی را تضمین می­کند و ایمنی با ۱۰۰% تضمین کیفیت در سطح جهانی را تضمین می­کند.

https://isoupdate.com/resources/which-iso-certifications-are-ideal-for-port-companies/

https://brs.ir/node/284

{ شرکت بیکران راهکار سعادت نماینده انحصاری شرکت BRSM در ثبت و صدور استاندارد های ایزو،
{ ISO 50001, ISO 9001, ISO 14001, ISO 22000, ISO 45001, ISO 10015 , ISO 10002, ISO 10004, ISO 17025, ISO 13485, ISO 3834, ISO 21500 }

۰۲۱۲۶۷۶۰۰۰۱

صادرات، صادرات به کشورها، تجارت، تجارت بین المللی، گواهینامه استاندارد، ایزو۱۴۰۰۱، ایزو ۴۵۰۰۱، ایزو ۲۲۰۰۰، گواهینامه بین المللی، صادرات مواد غذایی، گواهینامه معتبر، BRSM، مواد غذایی، محیط زیست، ایمنی بهداشت، ایزو۹۰۰۱