آیا فرآیندهای سیستم غذایی شما با قانون ناتاشا همخوانی دارد؟

2022/01/23 بازدید: 236

پس از تلاش­ های بسیار والدین ناتاشا ادنان-لاپروز[۱] برای جلب رای ، نوجوانی که در اثر آلرژی به ماده‌­ای که در لیست یک غذای آماده ذکر نشده­ بود فوت کرد، قانون ناتاشا از اول اکتبر ۲۰۲۱ در دستورالعمل اجرا قرار گرفت.

این تغییرات در سراسر انگلستان، اسکاتلند، ویلز و ایرلند شمالی با نام رسمی­ اصلاحیه اطلاعات غذایی بریتانیا نیز در دست اجرا قرار خواهد گرفت.

از این تاریخ، تجارت‌های غذایی ملزم هستند تا لیست تمام مواد مصرفی را بر روی غذاهایی که برای فروش مستقیم در اماکن آماده شده­ اند، ارائه دهند. این موضوع شامل زدن برچسب­­ های آلرژی­زایی می ­شود، که باید به طریقی مانند توپر کردن، مورب کردن یا رنگی کردن حروف، برجسته­ سازی شوند.

امید است که این تغییرات به حدود ۲ میلیون فردی که در انگلستان زندگی می­ کنند و تشخیص داده شده­ است که آلرژی غذایی دارند، اطمینان بیشتری حین خرید غذا ببخشد.

وظایف شما به عنوان یک تاجر غذایی چیست؟

این اصلاحیه بدین معناست که وظایف شما به عنوان یک تجارت تغییر خواهد کرد، و در نتیجه عملیات ­ها و فرآیندهای کنونی شما باید با آن سازگار شود.

تامین

برای حصول اطمینان از بابت این که چه چیزی در غذایی که می ­فروشید، وجود دارد لازم است که با تامین ­کنندگان خود ارتباطاتی قوی داشته باشید، تامین­ کنندگانی که ترکیبات دقیق مواد هر غذایی را که برای شما تامین می­ کنند، می ­دانند. این همچنین به این معنی است که شما باید برندهای ویژه­ و پشتیبان­ های آن­ها را مشخص کنید تا با مشکل مواجه نشوید.

اگر تا اکنون این کار را نکرده ­اید، با تهیه ­ی لیستی از تامین­ کنندگان مقبول نیز می­ توانید این اطمینان را حاصل کنید که بر روی غذا و مواد تشکیل ­دهنده­ی آن، کنترل سختگیرانه ­ای دارید. تامین­ کنندگانی که درباره ­ی مواد یا منابع خود شفاف نیستند، باید از لیست حذف شوند.

آموزش

همه‌ی کارکنان باید آموزش ایمنی غذا دیده باشند و همچنین باید مطمئن شوید که تمامی کارکنانتان راجع به  14 [ماده­ی] آلرژی­زایی که نیاز دارد توسط قانون اجرا شود، آگاهی دارند و همچنین بدانند که اگر با پرسشی از سمت مشتری در خصوص مواد یا آلرژی­­زا ها مواجه شدند، با چه کسی مشورت کنند. نقش­ها و وظایف برای تهیه­ ی غذا و برچسب ­زنی آن­ها نیز باید به صورت واضح تعریف شود.

ارزیابی و بهبود

برای اطمینان از این که اگر دستورهای پخت تغییر کنند برچسب ­ها نیز به روزرسانی می ­شوند، کارکنان جدیدی آموزش می ­بینند و به منظور خوانا ماندن برچسب­ هایتان، نیاز دارید تا فرآیندهایی داشته باشید که مرتبا عملیات شما را بررسی کرده و به دنبال فرصت­ هایی برای بهبود می­ گردند.

ISO 22000 چگونه می­تواند به مشکلات ایجاد شده توسط آلرژن ها در مواد غذایی کمک کند؟

ISO 22000 استاندارد بین­ المللی برای مدیریت غذا است و به گونه ه­ای طراحی شده تا سازمان­ها با هر ابعادی و در هر موقعیتی از زنجیره­ی غذایی، بتوانند فرآیندهایی را به کار ببرند که به آن­ها در تشخیص، نظارت، کاهش و جلوگیری از خطرات ایمنی مربوط به غذا، کمک می­کند.

با این استاندارد، تجارت شما قادر خواهد بود:

·  یک سیستم مدیریت ایمنی غذا را که به شما از بابت خدمات و محصولات ایمن اطمینان می ­بخشد، برنامه ­ریزی و اجرا کرده و تحت عملیات درآورد.

·  تابع تغییرات قوانین و مقرراتی مانند قانون ناتاشا باشد. 

·  لازمه­ های ایمنی غذای مشتری را برآورد کرده و مطمئن شود شما تابع آن­ها باقی می­ مانید.

·  ایمنی غذا را به کارکنانتان و دیگر اشخاص قانونی در زنجیره ­ی غذایی، اطلاع دهد.

چرخه­ ی برنامه­ ریزی، انجام، بررسی، اقدام در استاندرد همچنین به این معنی است که شما مرتبا عملکرد سیستم مدیریتی خود را بررسی خواهید کرد و روش ­های جدیدی برای تقویت آن پیدا خواهید کرد تا از بابت این امر اطمینان حاصل کنید که مشتریان شما به محصولاتی که از شما می­خرند، اعتماد دارند.

مزایای ISO 22000

با گرفتن گواهی ISO 22000، وفاداری خود را به ایمنی غذا، مشتریان و دیگر سهامداران نشان خواهید داد. شما همچنین فرآیندهای مدیریت ایمنی غذایی را که در سطح بین ­المللی شناخته ­شده هستند، وارد تجارت خود خواهید کرد که این امر کنترل مدیریت خطرات شما را قوی­تر، و همچنین شفافیت و پاسخگویی شما را  تقویت خواهد کرد. این وجهه ­ی برند شما را بهبود خواهد بخشید، که در پی آن به شما مزیت رقابتی بخشیده و به شما کمک می­ کند که در تجارت جدید پیروز شوید.

موارد زیر، مهم­ترین مزایای استفاده از چارچوب ISO 22000 هستند:

۱٫  قرار گرفتن فرآیندهای مدیریت ایمنی غذایی که از لحاظ بین ­المللی شناخته شده­ هستند، در تجارتتان

۲٫  تقویت کنترل­ مدیریت خطر در طول زنجیره­ غذاییتان

۳٫  تقویت اعتماد مشتریان، تامین­ کنندگان و دیگر سهامداران نسبت به ایمنی غذا و توانایی شما برای کاهش خطرات سلامتی

۴٫  بهبود شفافیت و پاسخگویی در سازمانتان با شفاف ساختن مسئولیت­ ها

۵٫  کمک به بهینه ­سازی و به­روزرسانی سیستم ­هایتان در طول فرآیند مداومی از بهبود دهی به منظور موثر ماندن آن­ها

۶٫  اطمینان دادن به گروه مدیریتتان که سازمان، فرآیندهای ایمنی غذایی موثر و قدرتمندی در طول زنجیره غذایی­ خود دارد

۷٫  اطمینان از بابت این که کل زنجیره ­ی غذایی شما کنترل­ های قدرتمندی دارد که از ورود مواد خطرناک و آلودگی­ ها جلوگیری می­ کند

{ دکتر ایزو ارائه دهنده خدمات آموزشی در حوزه استانداردها و همکار شرکت های صدور گواهینامه های سیستمی
ISO 50001, ISO 9001, ISO 14001, ISO 22000, ISO 45001 , ISO 10002, ISO10004, ISO 17025, ISO 13485, ISO 3834
و محصولی HALAL , CE , GOST , TSE } و سایر استانداردهای جهانی مانند BRC ، GLOBAL GAP , ORGANIC

[۱] Natasha Ednan-Laperouse